На сучасному етапі розвитку фахової передвищої освіти показником її якості визначено компетентності, які становлять основу професійного аспекту, оскільки необхідні для діяльності в сфері обраної професії. Таким чином, розвиток компетентностей є метою освітніх програм «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн» і «Комп’ютерні системи та мережі» спеціальності «Комп’ютерна інженерія». Функціональний склад компетентності об’єктивно вмотивований освітніми нормами і стандартами. За загальноприйнятою класифікацією компетентності поділяють на дві групи: загальні компетентності (універсальні) та спеціальні (фахові) компетентності, які визначають профіль освітньо-професійної програми та кваліфікацію студента – випускника.
Здатність ефективно працювати і діяти у соціумі є основою професійної компетентності, тому готуючи майбутніх фахівців педагогічний колектив відділення Інформаційних технологій особливу увагу приділяє формуванню як спеціальних, так і основних загальних компетентностей, які повинні набути майбутні молодші бакалаври з комп’ютерної інженерії.
11 жовтня 2024 року класні керівники 411-КІ та 412-КІ груп Олійник О.М. та Островська І.О. запросили колег на відкритий виховний захід «Знай свої права», метою якого було ознайомлення з елементами методології та інструментарієм підвищення правової обізнаності здобувачів освіти і розвитку їх здатності реалізувати свої права і обов’язки як членів суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Актуалізація опорних знань щодо нормативної бази організації освітнього процесу у ВСП ПФК НУК імені адмірала Макарова пройшла у формі гри «Істина чи хиба?», яка спонукала присутніх до вільного висловлення власних позицій та надала можливість повторення та оновлення відповідних знань.
Продовжила процес формуання загальних компетентностей організація батлу із використанням настільної гри «ПРАВОGames». («ПРАВОGames» – це інноваційна настільна гра, що поєднує навчання і розваги. Вона створена ГО «Асоціація громадських радників України» для того, щоб допомогти краще зрозуміти свої права, підвищити правову обізнаність і розвивати навички вирішення правових ситуацій.)
Гравці отримали можливість в інтерактивній формі вивчати основи правознавства, розбиратися в юридичних питаннях та тренуватися в прийнятті обґрунтованих рішень.
Ігровий процес захоплює та мотивує до самостійного вивчення права, роблячи навчання цікавим і корисним та формує здатності працювати в команді, вчитися і оволодівати сучасними знаннями та використовувати різноманітні комунікаційні технології.
Студенти, які взяли участь у грі, ділилися позитивними враженнями та зауважили, що отримали знання та навички, які стануть у пригоді у їх подальшій професійній реалізації.
(1) Comment