«Крок до науки» – воркшопи за участі науково обдарованої молоді відділення Інформаційних технологій

З огляду на сучасні суспільні виклики, завданням педагогічного колективу відділення Інформаційних технологій сьогодні є не тільки підготовка висококваліфікованих і конкурентноспроможних фахівців – фахових молодших бакалаврів з комп’ютерної інженерії, але й залучення студентської молоді до інтелектуальної творчості і наукового пошуку.

Особливу увагу на ІТ-відділенні приділено науково обдарованій молоді, якій створюються умови для наукового пошуку, професійного зростання та соціальної самореалізації в Україні, про що свідчать перемоги студентів відділення у престижних конкурсах та Всеукраїнських предметних олімпіадах.

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій “Екософт” – щорічне відкрите індивідуально-командне змагання учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів та аспірантів вищих навчальних закладів, а також молодих професійних розробників складових обчислювальних систем. Завданням чемпіонату є: виявлення та підтримка обдарованої молоді в галузі розробки програмного забезпечення, технічного устаткування та прикладних рішень для обчислювальних систем; вивчення пріоритетних напрямів у розробці програмних засобів, попиту на них та пропозицій; демонстрація технічних інноваційних рішень у галузі інформаційних технологій, розповсюдження авторського програмного продукту, конструкторських ідей тощо… Чемпіонат проводиться Міністерством освіти і науки України.

Другий рік поспіль студенти відділення Інформаційних технологій виборюють призові місця цього чемпіонату та мають змогу продемонструвати свої напрацювання на всеукраїнському та міжнародному рівнях. У 2024 році переможцями стали студенти 3 курсу спеціальності 123 – Комп’ютерна інженерія Ашурков Максим, Калашнікова Юлія, Радочин Євгеній, у 2025 році – Остапенко Дмитро, Опружак Єгор, Петришина Вероніка, Філіпенко Роман (ОПП «Комп`ютерна графіка і web-дизайн»); Шпильовий Ілля, Люшняк Владислав, Свінковський Костянтин (ОПП «Комп’ютерні системи та мережі»).

Фіналісти Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2025» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2025» Дмитро Остапенко, Єгор Опружак, Владислав Люшняк, Роман Філіпенко,  Костянтин Свінковський взяли участь у воркшопах «Крок до науки», які відбулися у групах 111-КІ, 112-КІ, 113-КІ, 211-КІ, 212-КІ, 213-КІ у рамках тижня відділення Інформаційних технологій.

Студенти-переможці поділилися з першо- та другокурсниками своїми науковими доробками, розповіли про свій досвід участі у престижних фахових конкурсах, висвітлили основні моменти створення, тестування, підготовки та презентації власного програмного продукту.

Фіналісти національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2025» Дмитро Остапенко, Єгор Опружак, Владислав Люшняк звернули увагу учасників воркшопів на використання таких інструментів, як програмні середовища для моделювання, інтерактивні платформи та гейміфікація, що сприяють розвитку критичного мислення, аналітичних здібностей і самостійності.

Вони запропонували зацікавленим учасникам воркшопів практичні методи та прийоми, спрямовані на ефективне поєднання теоретичних знань із їхнім практичним застосуванням.

Роман Філіпенко і Костянтин Свінковський охарактеризували особливості командної роботи над проєктом, підкреслили переваги набуття навичок роботи в команді для подальшої реалізації у професійній діяльності в ІТ-сфері.

«Особливо значущою  для  розвитку  спеціальних фахових компетенцій  студента  можна  вважати науково-дослідницьку  діяльність,  що  виявляється  в  умінні  презентувати результати досягнень на загал професійної аудиторії» – переконував студентів Дмитро Остапенко, який особливу увагу приділив опису презентаційних матеріалів проєкту.

Наукова галузь є потужним інструментом пізнання світу, який не лише розширює межі людської свідомості, але й слугує двигуном прогресу, створюючи фундамент для інновацій та вирішення глобальних проблем людства. Основою цього є якісна освіта, яка готує кваліфікованих молодих фахівців-комп’ютерників.

Студентська молодь, яка взяла участь у воркшопах «Крок до науки», переконалася на прикладах своїх товарищів-старшокурсників, що для активного просування на ринку праці  необхідно оволодіти методами пошуку,  аналізу  й  синтезу  інформації;  набути умінь  систематизації  й узагальнення масиву творчих доробків інших розробників та критичного оцінювання інформації і якісної візуалізації  отриманих  даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*