11 та 12 2024 року квітня у Первомайському фаховому коледжі вшановували пам’ять жертв нацистських концтаборів, кількість яких рахуються мільйонами.
1 квітня 1945 року розпочалося повстання в Бухенвальді. Повсталі зуміли зібрати саморобний радіопередавач і зв’язатися з командуванням 3-ї армії союзників генерала Паттона. Незабаром передові частини американців увійшли в табір. Цей день і став Міжнародним днем звільнення в’язнів фашистських концтаборів.
Викладачами були проведені години пам’яті з цього приводу. Розказано про всі жахи існування у “таборах смерті”, про геноцид народів, масові розстріли та знищення на «фабриках смерті», тортури та непосильну каторжну працю мільйонів безневинних людей.
Студенти 251-П з класним керівником Наталією Поповою.
Студенти 131-ВД та 141-АТ з класними керівниками А.Селезньовою та Харевським В.
Класний керівник В. Кошутська зі студентами 371- ЕО групи
Особливо гнітюче враження на студентів справив перегляд відео з одного найбільшого табору смерті Майданек, що у Польщі,і фрагмент відео з Аушвіцу, Німеччина. Також зачитані деякі з незчисленних історій полонених режиму, від яких мурахи йдуть по тілу.
Особливо вразило інтерв’ю 93-річного львів’янина Онуфрія Дудока, який був в’язнем трьох нацистських концтаборів – “Аушвіца”, “Флоссенбюрга” та “Матгаузена”…
В знак пошани члени Студради також зібралися, аби вшанувати пам’ять Хвилиною мовчання тих, хто пройшов табори, тих, хто став жертвою нацистського свавілля.
Тема жертв фашистських концтаборів неабияк актуальна для сьогодення українців, які третій рік живуть в умовах жахливого злочину – геноцидної війни, яку веде проти нашої держави і народу російська федерація.
Пам’ятаємо усі жахи не тільки нацизму, а й будь якого режиму, який призводить до смертей багатьох тисяч людей та докладаємо усіх зусиль, аби не шанувати пам’ять ще більшої кількості невинних людей!