Зважаючи на швидкоплинність
життя, ми не можемо дозволити
собі витратити час на завдання,
які не ведуть до нових результатів.
Л. Ландау
Щоб здобувати певні знання ефективно, студентів першого курсу намагаємось спонукати до виконання проектів.
Сила методу проектів в тому, що він пов’язує нашу навчальну і виховну роботу з життям. Проектна діяльність допомагає студентам включитися в активну соціальну дію.
Завдання проекту не тільки в тому, щоб виконати якусь корисну роботу, а й у тім, щоб розширити світогляд студентів, набути теоретичних знань.
Кожний проект дозволяє побачити у звичайному щось нове, роздивитись об’єкт дослідження з інших точок зору, розвиває вміння, здібності й мислення студентів; відкриває нові можливості та розкриває прихований потенціал кожного; допомагає вдосконалюватись, спілкуватись і прислуховуватись; підтримує і дає впевненість у собі, віру в своє «я».
Студенти 151-П та 131-ВД груп отримали на канікули завдання прочитати драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня». Вони знали ,що рольовий проект не залишає вибору, щоб не знати тексту. Адже кожен студент обиратиме для себе роль літературного героя безпосередньо на занятті.
Рольовий проект. Розробка і реалізація такого проекту найбільш складна. Беручи участь у ньому, проектанти обирають для себе ролі літературних героїв з метою відтворення різних соціальних або ділових стосунків через відтворення ігрових ситуацій. Результат цього проекту залишається відкритим до моменту його завершення.
Під час проведення заняття студенти обирали для себе ролі літературних героїв з твору «Лісова пісня» ,готували журнал мандрівки з улюбленим героєм, відтворювали різні ситуації, складали інформаційне гроно та шукали відповідь на ключове питання : Як стати щасливим?
Роботи вистачало всім. Студенти дійшли висновку, що щаслива людина — це та, що своїми вчинками приносить щастя й користь людям, це та, якій приємно бачити усміхнені людські обличчя, яка щиро прагне до добра. Щасливу людину не зламає ніяке зло й кривда, вона й далі допомагатиме людям і приноситиме їм щастя, адже вона знає, для чого живе.
А ще для щастя необхідні близькі люди поруч, цікаві заняття, розвиток, можливість навчатися новому. Щоб люди не заважали бути щасливими один одному – не були підступними, не заздрили, не обманювали, тому що цим вони роблять дуже боляче.
Кожен може це зробити, потрібно тільки мати бажання та робити від щирого серця, адже робити щасливими інших – найпевніший спосіб стати щасливим.