Наша мова – одна з найдавніших у світі. Пройшовши шлях перепон, заборон, крові та сліз найкращих синів, українська мова стала на плідний шлях розвитку і нормативної стабілізації. Сьогодні вона функціонує як національна мова для мільйонів українців. Поза межами України українська мова в усній формі поширена в Росії, Молдові, Білорусі, Казахстані. Крім того, нею послуговуються українці в Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Сербії, Хорватії, Угорщині, США, Канаді, країнах Латинської Америки, Австралії.
А чи пам’ятаємо ми, яка роль у розвитку української словесності і мови Нестора Літописця, великих просвітителів Кирила і Мефодія, Лаврентія Зизанія, Івана Федорова, Мелетія Смотрицького, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Петра Яцика?
А от студенти 271-Е групи у цікавій ігровій формі квесту мали нагоду ознайомитися із розвитком слов’янської писемності та постатями, які відіграли важливу роль у становленні української мови.
Вони провели велику підготовчу роботу, подолавши маршрут у шість зупинок. 6 листопада команди «Мовознавці» і «Словограй» взяли у часть у мовному двобої. Команди добре підготувалися, тому з легкістю проходили конкурсні випробовування. Гравці продемонстрували достойний рівень знань із мови, проявили увагу, спостережливість, вміння працювати в групі, а також поглибили у присутніх інтерес до рідної мови, адже наша мова – джерельна, запашна, жива, калинова, солов’їна, чиста, незнищенна, мелодійна, життєдайна… Саме такого висновку дійшли учасники заходу: здобувачі освіти 271-Е групи та група підтримки – студенти 251-П групи.
Розширили свої знання з мови й викладачі – члени журі Адабір А.А., Громова Н.Г., Попова Н.М., які активно брали участь у конкурсах. Завдання були цікавими, незвичними. А приємним бонусом стали солодкі призи.