Одним із основних завдань провадження освітньої діяльності в закладі освіти є формування у здобувачів освіти компетентностей та досягнення ними результатів навчання, передбачених стандартами освіти та відповідними освітньо-професійними програмами, при цьому невід’ємною частиною є підготовка здобувачів освіти до професійної фахової діяльності відповідно до здобутої освіти. З метою досягнення поставлених цілей у коледжі 24 жовтня 2024 року відбулося засідання Ради роботодавців коледжу, темою якого було «Адаптація освітньо-професійних програм до вимог сучасного ринку праці». Під час засідання обговорювалася низка питань, серед них: можливі зміни та доповнення до ОПП, ефективність практичного навчання, забезпечення відповідності результатів навчання запитам підприємств, про роботу підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану в Україні. Також був затверджений план роботи Ради роботодавців коледжу на 2024-2025 роки.
Засідання відкрила Тетяна КОСТЮКОВА – голова Ради роботодавців коледжу, директор ВСП «Первомайський фаховий коледж Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова», яка привітала всіх членів Ради роботодавців коледжу і запрошених гостей заходу.
Тетяна Іванівна ознайомила присутніх зі стратегією розвитку коледжу, досягненнями, проблемами та повсякденними справами закладу освіти. Висловила подяку керівникам підприємств, які сприяють у проходженні практичного навчання та запровадженні можливості стажування педагогічних працівників нашого закладу на базі провідних підприємств міста.
З темою засідання та метою зустрічі учасників ознайомив заступник директора коледжу з навчальної роботи Павло МАЛЮТІН. Під час своєї доповіді наголосив, що співпраця з роботодавцями є невід’ємною частиною забезпечення якості освітньої діяльності та окреслив основні напрями співпраці з роботодавцями «…Для забезпечення якісного освітнього процесу коледж і роботодавці повинні виступати як рівноправні взаємовигідні партнери, застосовуючи всі зручні засоби комунікації».
Продовжили зустріч Василь МАНЗЮК, голова циклової комісії «Обслуговування автомобілів та виробництва двигунів», голова проєктної групи ОПП «Виробництво, сервісне обслуговування та експлуатація двигунів внутрішнього згоряння» та Віталій КИЗИМА, завідувач відділення «Двигуни та автомобілі», голова проєктної групи ОПП «Автомобілі та автомобільне господарство», з обговорення можливих змін та доповнень до освітньо-професійних програм, що запроваджені на відділенні «Двигуни та автомобілі»
Під час активного обговорення освітньо-професійних програм, заслухали директора ТДВ «МОТОРИСТ» Андрія ВАЩУКА, який наголосив на актуальності ОПП «Виробництво, сервісне обслуговування та експлуатація двигунів внутрішнього згоряння» та відповідності її змісту вимогам сучасного виробництва.
Представник ТОВ «МОТОРТЕХ» Ярослав КНЯГНИЦЬКИЙ надав позитивну характеристику випускникам відповідної ОПП, які на цей момент є співробітниками їхнього підприємства.
Учасники засідання обговорили роботу підприємств в умовах воєнного стану в Україні й інші питання сучасного ринку праці, потребу фахівців на сьогодні, особливості співпраці між коледжем та підприємствами.
Керівники автотранспортних підприємств та станцій технічного обслуговування Сергій ПЕТУХОВ та Артем ОБЕРТУН вказали на достатній рівень підготовки молодих фахівців за ОПП «Автомобілі та автомобільне господарство» і вказали, що спільна робота з коледжем допомагає не тільки забезпечити підприємства професійними кадрами, але й впливати на якість їхньої підготовки, а партнерство з коледжем допомагає студентам зрозуміти вимоги сучасного ринку, а роботодавцям — отримати готових до роботи професіоналів.
Завідувач навчально-методичної лабораторії Олексій ГИЛЬ, який є одним з розробників тестових завдань для проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту, розповів про особливості впровадження та результати попереднього проведення ЄДКІ, як форми підсумкового контролю для здобувачів освіти за спеціальністю 274 Автомобільний транспорт.
Олексій Олексійович порушив питання про фінансову участь роботодавців в організації освітнього процесу коледжу та запропонував напрямок подальшої співпраці з цього питання.
Вікторія КОШУТСЬКА, завідувачка навчально-виробничої практики, ознайомила присутніх зі змістом практичної підготовки та видами практик у коледжі. Наголосила на необхідності участі роботодавців у формуванні цілей та мети практичного навчання. Звернула увагу присутніх на перспективи співробітництва щодо практичного навчання і викликів сьогодення.
Висловила вдячність роботодавцям за співпрацю і вклад у професійний розвиток наших студентів: «Ваша допомога у практичній підготовці є ключовою ланкою у формуванні висококваліфікованих спеціалістів, готових до викликів сучасного ринку праці».
Під час свого виступу Ірина КАПАЦИНА, керівник підрозділу із внутрішнього забезпечення якості освіти, наголосила на необхідності забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних підприємств. Запропонувала роботодавцям обговорити відповідность змісту ОПП вимогам сучасних підприємств у формі анкетування.
Підбиваючи підсумок засідання, Павло МАЛЮТІН висловив слова вдячності всім учасникам засідання Ради роботодавців за активність, надану інформацію, за підтримку і впевненість в тому, що ми рухаємося в правильному напрямку.
«Ми будуємо партнерські відносини з роботодавцями, щоб забезпечити здобувачам освіти реальний досвід та можливості для професійного зростання…»