День рідної мови

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу.

Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються з покоління в покоління. Сьогодні, як ніколи, українцям важливо пам’ятати своє коріння та віддавати шану рідному слову. 

До Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2023 року студенти 211 –КІ групи разом з класним керівником  І.О.Островською долучилися до відзначення цього дня , адже для українців зараз мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом.

Ірина Олександрівна  розповіла своїм вихованцям про те, що Міжнародний день рідної мови у світі знають як  Міжнародний день материнської мови, його міжнародна назва   англійською – International Mother Language Day.  Цей  день  відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.   

Мова кожного народу – це унікальне явище. Зникає мова – зникає народ.

За даними ЮНЕСКО, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

Тож вірно наголосив наш український поет з нашого українського Донбасу Володимир Сосюра :

Серед цікавих фактів про українську мову , як одну із найдавніших у світі , прозвучав такий:

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, вітаючи українців з цим святом у 2023 році, зауважив, що “за українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни”.

“Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання”, – написав він у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

X