Торгівля людьми – сучасна ганебна реальність! Через війну Росії проти України зростають ризики торгівлі людьми.

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми у всьому світі складає близько 150 мільярдів доларів. Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя…

Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції.

Студенти Первомайського фахового коледжу взяли участь у проєкті цієї міжнародної організації. 

Тренінг тривав 4 дні і проходив на території Первомайського медичного фахового коледжу.

В роботі заходу взяли участь представники студентської ради ВСП «ПФК НУК імені адмірала Макарова» на чолі з заступником голови студентської ради Анною Чумак.

Перший день тренінгу від ГО “Сек’юріті прав” в рамках Програми питань захисту представництва МОМ в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, організованого для студентів, зосередився на темі торгівлі людьми. Ця проблема, на жаль, актуальна і в наш час, тому важливо знати про її різні форми та методи залучення жертв. Під час тренінгу студенти вивчили, які існують форми та види торгівлі людьми та які  методи залучення та вербування жертв. Було розглянуто питання безпечного працевлаштування. За допомогою інтерактивного квесту учасники тренінгу змогли відпрацювати отримані знання на практиці. Симуляція пошуку роботи з розбором ризикованих ситуацій допомогла їм краще зрозуміти, як не стати жертвою торгівлі людьми.

Другий день тренінгу був не менш насиченим. Він розпочався з продовження обговорення теми торгівлі людьми та цінних консультацій від фахівців Гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Розбір модельованих ситуативних задач дав студентам можливість краще зрозуміти нюанси та особливості цієї проблеми.

Важливою частиною стало знайомство з діяльністю Міжнародної організації з міграції (МОМ). Учасники дізналися про те, як МОМ допомагає постраждалим від торгівлі людьми, надаючи їм фінансову підтримку, курси з працевлаштування та інші необхідні послуги.

На завершення тренінгу студенти дослідили актуальну тему 3D-моделювання. Їм розповіли про різні типи 3D-принтерів, матеріали для друку та про те, як 3D-технології використовуються під час війни для виготовлення протезів, бронежилетів, дронів та інших необхідних речей.

Багато людей вважає, що подібна тематика їх взагалі не стосується. Проте, варто розуміти, що боротьба з торгівлею людьми – це спільна справа, і жодна людина не може бути повністю застрахованою від потрапляння у подібну ситуацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

X