Вдосконалення освітньо-професійних програм – серед пріоритетів діяльності відділення Інформаційних технологій

Однією з основних цілей колективу відділення Інформаційних технологій є створення всіх необхідних умов для того, щоб учасники освітнього процесу могли сповна реалізувати свої здібності. Сьогодні циклова комісія Комп’ютерних технологій відділення здійснює освітню діяльність за 2 освітньо-професійними програмами спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія: «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн», «Комп’ютерні системи та мережі».

11 червня відбулася чергова робоча зустріч проєктних груп освітньо-професійних програм «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн» і «Комп’ютерні системи та мережі» зі студентами випускних груп відділення. До учасників дискусії долучилися завідувач відділення ІТ Олег Калашніков, керівниця підрозділу із забезпечення якості освіти ВСП «ПФК НУК імені адмірала Макарова» Ірина Капацина, викладачі відділення ІТ.

На зустрічі проаналізували ефективність і якість поточних освітньо-професійних програм, здійснили уточнення проєкту ОПП на наступний навчальний рік, обговорили особливості проходження практик на конкретних підприємствах міста та рівень готовності студентів до виконання виробничих завдань у реальних умовах, також розглянули питання про перегляд компонентів діючих освітньо-професійних програм «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн», «Комп’ютерні системи та мережі» у відповідності до запитів роботодавців.

«Ми підтримуємо постійну комунікацію зі стейкголдерами, і в цьому році отримали від них позитивні відгуки щодо якості практичної та теоретичної підготовки студентів, які проходили технологічну та переддипломну практики на підприємствах міста та району. Проте заспокоюватись на досягнутому не час. Для того, щоб залишатися цікавими для споживачів освітніх послуг, необхідно не просто йти в ногу з часом, а йти попереду, проводити постійний моніторинг ринку праці, передбачати зміни в технологіях для постійного удосконалення змісту та освітніх компонентів ОПП. До процесу оновлення освітньо-професійних  програм ми неодмінно залучаємо стейкголдерів, враховуючи їхні пропозиції щодо змісту ОПП, а також залучаємо студентів до оцінки якості освітньо-професійних програм шляхом проведення опитувань та залучення до робочих груп з оновлення ОПП», – зауважив Олег Калашніков, завідуючий відділенням ІТ.

Керівниця підрозділу із забезпечення якості освіти ВСП «ПФК НУК імені адмірала Макарова» Ірина Капацина зазначила, що циклова комісія Комп’ютерних технологій у співпраці з підрозділом проводить систематичний моніторинг та регулярний перегляд усіх освітніх програм, за якими відділення Інформаційних технологій здійснює підготовку студентів, адже важлива не лише кількість програм спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія, яка дає студентам певний вибір, а й постійне вдосконалення змісту цих програм, оскільки вимоги ринку праці у сфері  інформаційних технологій дуже швидко змінюються.

Проєктні групи освітньо-професійних програм «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн» і «Комп’ютерні системи та мережі» представили проєкти оновлених ОПП, в  яких були враховані пропозиції студентів, озвучені на робочій зустрічі, результати моніторингових опитувань студентів відділення та зауваження керівників практик від провідних підприємств, установ та закладів  міста, для обговорення на засіданні циклової комісії Комп’ютерних технологій 14 червня 2024 року і Навчально-методична рада  ВСП «ПФК НУК імені адмірала Макарова» 19.06.2024 р. схвалила їх та рекомендувала до розгляду Педагогічною радою закладу.

Викладачі циклової комісії Комп’ютерних технологій висловлюють подяку всім, хто долучився до моніторингу та обговорення ОПП «Комп’ютерна графіка та Web-дизайн» і «Комп’ютерні системи та мережі» за підтримку освітньо-професійних програм та сподіваються на подальшу співпрацю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

X