Фокус – група  моніторингу безпекової взаємодії в громадах

Яка безпекова ситуація наразі в Первомайській громаді? З якими конкретними викликами зустрічаються її мешканці?

В умовах повномасштабної війни питання щодо існуючих безпекових ризиків та ситуацій хвилює всіх українців.

В межах проєкту «ПоРадник безпеки», що реалізується ГО «Асоціація громадських радників України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та European Union in Ukraine студенти та викладачі ВСП ПФК НУК імені адмірала Макарова стали учасниками опитування мешканців і мешканок нашої громади щодо їхнього відчуття безпеки в цей час, аби надалі у співпраці із місцевими стейкхолдерами було створено ефективні алгоритми реагування на безпекові виклики.

17 листопада 2023 року у ВСП ПФК НУК відбулася зустріч представників студентського самоврядування, Державної служби надзвичайних ситуацій, поліції, освіти, органу місцевого самоврядування та інших мешканців громади, щоб спільно налагодити безпековий діалог та обговорити стан безпеки у громаді.

Студенти активно обговорювали пріоритети протидії безпековим викликам під час війни, дізнавалися, чи свідомі вони безпекових ролей ОМС  у громаді.

За допомогою експертів виявляли, чого в громаді не вистачає в плані безпеки та що треба покращити або змінити?

Особливу увагу представники та представниці студентської ради приділили питанню, чи достатньо поінформовані громадяни про алгоритми дій у надзвичайних ситуаціях, чи мають карту укриттів, чи знають, що робити при пожежах, повенях, обстрілах  та інших надзвичайних ситуаціях.

Завдяки залученим до фокус-групи експертам: начальнику СП Первомайського РВП Володимиру Кодришу, начальнику ВОППР та ЗЦЗ Сергію Гедзину, провідному інспектору ВЗНС Карині Черницькій, старшому інспектору ЮП СП Первомайського РВП, депутату міської ради Наталії Самичко безпековий діалог набув фахового характеру та розширив знання присутніх щодо створення умов для безпечного середовища в громаді.

Підвищити обізнаність громадян і надати їм можливості самостійно дбати про свою безпеку – завдання, що можна втілити всередині кожної громади в цей час. Студенти та викладачі ВСП ПФК НУК долучилися до збору думок та оцінок безпекового стану в регіоні, щоб створити всі умови для безпечного середовища в своїй громаді, де мешканці знають, як реагувати на ті чи інші надзвичайні ситуації та як  уникнути небезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

X